KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12224497
nr 1222 4497
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
Oljemålning, Signerad GB, "Skuggan under träden". Olja på duk, 65x92
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
måndag 10 december 2018
kl 19:49:40
300 kr
400 kr
Göran Brunius
Läs mer om Göran Brunius